Vēl 15 rezidenti un 6 studenti saņems pašvaldības stipendijas

Arī šogad turpināsies Daugavpils pašvaldības atbalsta programma topošajiem ārstiem.

Līdz 2020. gada 1. novembrim medicīnas programmas studenti un rezidenti iesniedza pieteikumus stipendiju saņemšanai. Saskaņā ar konkursa rezultātiem, stipendijas piešķīra 6 studentiem, kuri pēc studiju pabeigšanas apņēmās vismaz 5 gadus nostrādāt Daugavpils reģionālajā slimnīcā (DRS), un 15 rezidentiem, kuri ar DRS ir noslēguši līgumus par turpmāko darbu iestādē.

Minētas stipendijas piešķirtas uz visu studijas vai rezidentūras laiku.

Atbalstīto rezidentu specialitātes: Pediatrs; Narkologs; Oftalmologs; Anesteziologs, reanimatologs (2); Diagnostiskā radioloģija; Ķirurgs (2); Neatliekamās medicīnas ārsts; Neonatologs; Kardiologs (3); Reimatologs; Nefrologs.

Saskaņā ar Domes lēmumu, to rezidentu, ar kuriem līgumi tika noslēgti iepriekšējos gados, stipendiju apmērs pielīdzināts jauno rezidentu stipendiju apmēram. No 2016. līdz 2019. gadam līgumi par stipendijām noslēgti ar šādu specialitāšu topošiem ārstiem: neonatologs; ginekologs; dzemdību speciālists; oftalmologs; fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts; neirologs; radiologs diagnosts; gastroenterologs un 4 anesteziologi reanimatologi.

Pateicoties šai atbalsta programmai slimnīcā strādā 27 jaunie ārsti, kuri agrāk saņēma Domes stipendijas.