Tehnoloģiju modernizācija Daugavpils reģionālajā slimnīcā

Turpinās ERAF projekta “Sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Daugavpils reģionālā slimnīca” kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana un infrastruktūras attīstība”
(Līgums Nr.9.3.2.0/17/I/010) realizācija Daugavpils reģionālās slimnīcas infrastruktūras attīstībai.

Projekta ietvaros veikta mūsdienīgu medicīnisku tehnoloģiju iegāde, kas veicinās kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību ne tikai Daugavpils pilsētas iedzīvotajiem, bet arī Latgales reģionam kopumā.

Pateicoties Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumam Daugavpils reģionālā slimnīca ir iegādājusies šādas medicīniskās tehnoloģijas:

• Angiogrāfijas ierīce ar integrētu intravaskulāro sonogrāfiju invazīvās kardioloģijas laboratorijai;
  • Digitāla diagnostiskā ultrasonogrāfijas ierīce ehokardiogrāfijas izmeklējumiem – 1.gab.;
  • Digitāla Ekspertu klases ultrasonogrāfijas ierīce ar krāsu Doplera iespējām un speciālajām izmeklējumu programmām – 1.gab.;
  • Premium klases ultrasonogrāfijas ierīce ginekoloģiskai un grūtnieču izmeklēšanai – 1.gab.;
  • Endoskopu mazgāšanas – dezinfekcijas ierīce 2 endoskopiem – 3.gab.;
  • Endoskopu žāvēšanas un uzglabāšanas skapis – 1.gab.;
  • Endoskopiskās ultrasonogrāfijas ierīce – 1.gab.;
  • Portatīva motorizētā digitālā RTG ierīce – 1.gab.;
  • Datortomogrāfijas ierīce ar 32 detektoru rindām – 1.gab.;
  • Videogastroskops – 2.gab.;
  • Videogastroskops ar 2 (diviem) darba kanāliem – 1.gab.;
  • Videokolonoskops – 1.gab.;
  • Videokolonoskops ar dubultās fokusēšanas funkciju – 1.gab.;
  • Videobronhoskops – 1.gab.;
  • Pacientu monitorēšanas sistēma ar darba stacijām – 1.gab.;
  • Pārnesamā portatīva digitāla diagnostiskā ultrasonogrāfijas ierīce – 1.gab.;
  • Universālā operācijas laparoskopijas ierīce – 1.gab.;
  • Operāciju galds – 3.gab.;
  • Operāciju lampa ar satelītu un HD kameru – 1.gab.;
  • Operāciju lampa ar satelītu – 2.gab.;
  • Digitālā rentgena ierīce ar 2 digitāliem detektoriem – 2.gab;
  • Anestēzijas ierīce – 3.gab.;
  • Digitālā mamogrāfijas ierīce ar tomosintēzes funkciju – 1.gab.;
  • Mākslīgās plaušu ventilācijas ierīce neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļai – 2.gab.;
  • Mākslīgās plaušu ventilācijas ierīce Dzemdību nodaļas Perinatālās aprūpes centram – 2.gab.;
  • Mākslīgās plaušu ventilācijas ierīce magnētiskās rezonances izmeklējumiem – 1.gab.;
  • Mākslīgās plaušu ventilācijas ierīce intensīvās terapijas nodaļai – 2.gab.;
  • Transportinkubators jaundzimušo pārvietošanai – 1.gab.;
  • Jaundzimušo reanimācijas galds – 1.gab.

Kopējā tehnoloģiju iegādes summa sastāda ap 3 mlj. EUR. Daugavpils reģionālās slimnīcas personāls ir apmācīts darbam ar uzstādītajām medicīniskajām tehnoloģijām.

1. Inkubators jaundzimušajiem
2. Jaundzimušo reanimācijas galds

Projekta “SIA “Daugavpils reģionālās slimnīca” kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu
pieejamības uzlabošana un infrastruktūras attīstība” mērķis
ir uzlabot Daugavpils reģionālās slimnīcas kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un attīstīt veselības aprūpes infrastruktūru, jo īpaši sociālās un teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem.

Projekta kopējās izmaksas sastāda 7 670 720,00 EUR, t.sk. PVN, no tiem:

Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 6 520 112,00 EUR jeb 85%;

Valsts budžeta finansējums – 690 364,80 EUR jeb 9%;

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” līdzfinansējums – 460 243,20 EUR jeb 6%.

Informāciju sagatavoja:

Svetlana Krapivina,