Slimnīca

Pirms 32 gadiem Stropu ezera krastā darbu sāka, tagad lielākā daudzprofilu slimnīca Latgales reģionā.

E-pieraksts

Staru terapija

Staru terapija (radiācijas onkoloģija) ir viena no trim pamata ārstēšanas metodēm onkoloģijā (kopā ar ķirurģiju un ķīmijterapiju), bet var būt pielietota arī pie neonkoloģiskām slimībām (pie noteiktām indikācijām). Onkoloģijā staru terapija var tikt pielietota gan kā vienīgā radikālā neizvazīvā ārstēšanas metode agrīno stadiju vēža gadījumā (priekšdziedzera, plaušu), gan kā kombinētas ārstēšanas sastāvdaļa (krūts, kolorektālajiem, LOR orgānu, plaušu, centrālās nervu sistēmas, uroloģisko un citu lokalizāciju audzējiem), gan kā paliatīva un simptomātiska ārstēšana vēlīno stadiju pacientiem.

Praksē lietojam trīsdimensiju konformālo staru terapiju un modulētas intensitātes staru terapiju, staru terapijas metodes, kur jonizējošā starojuma devu veido individuāli katram pacientam, balstoties uz datortomogrāfijas datiem par audzēja un iekšējo orgānu atrašanās vietu.

Mūsdienu staru terapijas veikšanai ir nepieciešams sagatavošanas process vairākos posmos:

  • Tas sākas ar pacienta individuālo imobilizācijas līdzekļu izvēli un izveidošanu. Visiem pacientiem tiek veikta trīsdimensiju staru terapijas plānošana, izmantojot katra pacienta specializētos datortopometrijas datus. Mums ir iespēja veikt dažādu diagnostisko metožu digitālo attēlu sastarpēju telpisko reģistrēšanu, lai iegūtu precīzu informāciju par audzēja izplatību.
  • Katram pacientam trīsdimensiju rekonstrukcijā tiek noteikts apstarojamais apjoms un iezīmēti veselie blakus esošie riska orgāni, lai plānošanas procesā izveidotu jonizējošā starojuma dozas sadalījumu audzējā un maksimali pasargātu veselos orgānus.
  • Plāna analīze, plāna verifikācija staru terapijas simulācijas gaitā un dozimetrija ir pēdējie posmi pirms staru terapijas procedūru kursa uzsākšanai.

Speciālisti

Aleksejs Trans

Radiologs terapeits

Gunārs Grigulis

Radiologs terapeits

Pieraksties pie speciālista caur E-pierakstu vai zvanot uz reģistratūras tālruni.

Reģistratūras tālrunis

654 22 419

(No 7:00 līdz 19:00 )


Back to top