Slimnīcā turpinās mediķu vakcinācija

Daugavpils reģionālajā slimnīcā turpinās mediķu vakcinācija pret Covid-19. Pirmajā vakcinācijas kārtā 7 darba dienu laikā vakcīnu kopā saņēma 155 cilvēki, no tiem 55 Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta darbinieki un 105 (46 ārsti un 59 vidēja līmeņa personāls) Daugavpils reģionālās slimnīcas darbinieki.

Pirmajā partijā slimnīca saņēma 170 vakcīnu devas, otrajā partijā pasūtītas 30 vakcīnu devas, ņemot vērā arī citu Daugavpils medicīnas iestāžu darbinieku pieprasījumu.

Nepieciešamības gadījumā slimnīca ir gatava atvērt otru vakcinācijas kabinetu, lai paātrinātu vakcinācijas procesu.

Zāļu valsts aģentūra informē, ka Covid-19 vakcīnas tiek izstrādātas saskaņā ar šobrīd Eiropas Savienībā (ES) spēkā esošā normatīvā regulējuma vadlīnijām un likumiskām prasībām. Covid-19 vakcīnu izstrādes, izpētes un apstiprināšanas prasībām netiek piemērotas nekādas atlaides saistībā ar pandēmijas situāciju. Tāpat kā ikvienas zāles, arī Covid-19 vakcīnas vispirms tiek pārbaudītas laboratoriski, proti, farmaceitiskās kvalitātes pētījumos, izmantojot laboratoriskus testus, kā arī izpētē ar dzīvniekiem. Pēc tam vakcīnas tiek pārbaudītas, ievadot brīvprātīgiem cilvēkiem klīnisku pētījumu ietvaros. Šīs pārbaudes palīdz gūt apstiprinājumu par vakcīnu drošumu un iedarbīgumu, proti, aizsardzības veidošanos pret infekciju.

Vairāk informācijas par vakcīnu un vakcinācijas procesu lasīt šeit 

Pacientu biežāk uzdotie jautājumi par vakcīnām pret Covid-19 lasīt šeit  
Vakcinācijas rokasgrāmata – informatīvais materiāls vakcinācijas veicējiem lasīt šeit  

 

 

 

 


Back to top