Saglabāsies ierobežojumi plānveida operāciju veikšanā

Provizoriski līdz janvāra beigām Daugavpils reģionālā slimnīcā (DRS) neveiks plānveida operācijas, izņemot onkoloģijas profila, lielo locītavu endoprotezēšanas operācijas un ķirurģiskās manipulācijas, kuru veikšanas laikā nav nepieciešama anesteziologa, reanimatologa un attiecīga profila vidējā medicīnas personāla iesaiste.

Šis agrāk pieņemtais lēmums ļāva nodrošināt 3 ITN vienību darbu, līdz ar to pilnībā atdalot smago pacientu plūsmas no Covid-19 pozitīviem smagiem pacientiem vai smagiem pacientiem, kuriem nav zināms testēšanas rezultāts, ka arī nepārtraukti nodrošināt ITN vienības ar 14 gultām darbību Plaušu slimību un tuberkulozes centrā.

DRS turpina sniegt neatliekamo medicīnas palīdzību un plānveida diagnostikas pakalpojumus. Neviena slimnīcas nodaļa nav slēgta.

Pēdējās nedēļās ārpus darba procesa katru dienu atrodas vairāk nekā 100 slimnīcas darbinieki.

Ar 7. decembri paātrināts Covid-19 noteikšanas process slimnīcas darbiniekiem un pacientiem, kas ļāva paātrināt pacientu šķirošanu un nepieciešamības gadījumā ātrāk izolēt inficētos darbiniekus. Covid-19 testus veic visiem pacientiem, kuri iestājas slimnīcā. Turpinās pastāvīga personāla testēšana.

28. decembrī DRS telpās sāka darbu vakcinācijas kabinets, kur 20-25 slimnīcas un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta darbinieki katru darba dienu saņem vakcīnu pret Covid-19.

Pateicamies mediķiem par pašatdevi, strādājot paaugstinātas slodzes apstākļos, un aicinām visus būt atbildīgiem un nepakļaut riskam sevi un apkārtējos!