PSTC izveidota intensīvās terapijas nodaļa ar 15 gultām

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” Plaušu slimību un tuberkulozes centra bijusī Paliatīvās aprūpes nodaļa pārveidota par II līmeņa intensīvās terapijas (reanimācijas tipa) vienību ar 15 gultām, ar Covid-19 vīrusu inficēto smago pacientu ārstēšanai.

Šī vienība uzsāka savu darbu vēl pagājušā gada beigās, ar vienu izņēmumu, ka nodaļas pilnvērtīgai funkcionēšanai nepieciešamais aprīkojums tika nodrošināts no slimnīcas citu nodaļu rīcībā esošām tehnoloģijām, līdz ar to mazinot to vienību kapacitāti. Tagad saņemts un uzstādīts jauns, viss nepieciešamais mūsdienu prasībām atbilstošs tehnoloģiskais nodrošinājums.

Šī aktivitāte tika realizēta no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, kas tika piešķirti ārstniecības iestāžu potenciāla paaugstināšanai cīņā ar Covid-19 vīrusa infekciju. Kopējais projekta finansējums sastāda EUR 1,15 milj., no kura EUR 331 000 novirzīti specializētās intensīvās terapijas uz 15 gultām izveidei. Pateicoties finansējumam ir izdevies iegādāties mākslīgās plaušu ventilācijas aparātus, specializētas funkcionālās reanimācijas gultas ar pretizgulējuma matračiem, pacientu monitorēšanas sistēmu, transportēšanas kapsulas, defibrilatorus u.t.t.

Plānots, ka šīs specializētās intensīvās terapijas ietvaros aizvien plašāk tiks ārstēti arī pacienti, kuriem papildus Covid-19 vīrusa infekcijai ir arī citas blakus saslimšanas, kas prasa ķirurģisko vai cita profila stacionāro ārstēšanu, piemēram, insultu vai infarktu gadījumos, līdz ar to apvienojot esošo divu vienību plūsmas. Tam nolūkam katru dienu tiks nodrošināti profilējošo ārstu izbraukumu konsiliji, kuri novēros pacientus ar attiecīgām komplikācijām.

Intensīvās terapijas darbības paplašināšana un ar Covid-19 inficēto pacientu plūsmu apvienošana ļaus apjomīgāk sniegt plānveida pakalpojumus, kā arī sabalansēt noslodzi uz ārstniecības personālu, ļaujot mediķiem atpūsties un pakāpeniski ar savstarpējo aizvietošanu uzsākt atvaļinājuma periodu.

“Nepieciešams palielināt plānveida pacientu plūsmu, diagnosticēšanas apjomu un plānveida operāciju skaitu, lai cilvēkiem savlaicīgi nodrošinātu viņu indikācijām atbilstošo ārstēšanu, līdz ar to izvairoties no nevajadzīgiem saasinājumiem un nonākšanas līdz akūtiem gadījumiem. Centīsimies operatīvi pielāgoties  epidemioloģiskās situācijas izmaiņām un ja tā pasliktināsies, būt gataviem jebkurā brīdī atgriezties pie iepriekšējās sistēmas un iekšējās loģistikas. Darīsim visu iespējamo, lai turpinās pašreizējās tendences, kad aizvien biežāk novērojama pozitīvā dinamika un mūsu pacienti pēc ārstēšanas reanimācijā vai intensīvajā terapijā atgriežas mājās, normālajā dzīvē”, uzsver DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.