Poliklīnika

Ar rūpēm par iedzīvotāju veselību

E-pieraksts

Informācija pacientiem

Zaļā koridora mērķis ir uzlabot pacientu ar onkoloģiskām slimībām ātrāku un efektīvāku diagnosticēšanu un nodrošināt iespēju uzsākt savlaicīgu ārstēšanu.

Izmantot zaļā koridora priekšrocības var pacienti, kuriem ir aizdomas par pirmreizēju onkoloģisku saslimšanu. Kārtība neattiecas uz pacientiem, kuriem jau ir diagnosticēta un ārstējas no onkoloģiskām slimībām.

Katru gadu vēzis pirmo reizi tiek diagnosticēts ap 11 tūkstošiem pacientu, bet kopējais pacientu skaits, kuri slimo ar onkoloģisku slimību ir 74 tūkstoši.

Onkoloģisko slimību gadījumā svarīga ir agrīna diagnostika un savlaicīgi uzsākta ārstēšana, tādēļ „zaļais koridors” jeb iespēja saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus ātrākos termiņos ir būtisks uzlabojums veselības aprūpes organizēšanā.

Zaļais koridors paredz paātrinātu diagnostiku krūts, priekšdziedzera, ādas (arī melanomas), resnās un taisnās zarnas, bronhu un plaušu, kuņģa, nieres, urīnpūšļa, aizkuņģa dziedzera, dzemdes ķermeņa, olnīcas, aknas, žultsceļu un žultspūšļa, centrālās nervu sistēmas, lūpas, mutes dobuma, rīkles mutes daļas un vairogdziedzera vēža noteikšanai.

Pacientu nosūtīt prioritārai onkoloģisko slimību diagnostikai ir tiesīgi ģimenes ārsti, ginekologi (savas kompetences ietvaros) un ārsti-speciālisti piecās specializētajās Latvijas ārstniecības iestādēs, tajā skaitā Daugavpils reģionālajā slimnīcā.


Back to top