Poliklīnika

Ar rūpēm par iedzīvotāju veselību

E-pieraksts

Oftalmoloģija

Centra poliklīnikā tiek veikti sekojoši oftalmoloģijas izmeklējumi:

  • Bezkontakta tonometrija;
  • Perimetrija (redzes lauki);
  • Autorefraktometrija (redzes asums);
  • Autodioptrimetrija (lēcu optiskā stipruma noteikšana);
  • Biomikroskops (spraugas lampa);
  • OCT (optiskā koherentā tomogrāfija).

Tonometrija

Tonometrija ir acs iekšējā spiediena mērīšana. Tonometrijas metodes pamatā ir noteikta (kalibrēta) spiediena izdarīšana uz radzeni. Jo lielāks ir acs iekšējais spiediens, jo lielāku pretspiedienu rada radzene.

Perimetrija

Perimetrija ir redzes lauka noteikšana, ko veic, lai novērtētu perifērās (sānu) redzes stāvokli. Šis izmeklējums sniedz ārstam plašu informāciju par tīklenes, redzes nerva un smadzeņu neiroloģisko stāvokli. Parasti testu veic, lai spriestu par izmaiņām noteiktu slimību gadījumā (glaukoma), kā arī pirms acu operācijām.

Autorefraktometrija

Autorefraktometrija ļauj noteikt pacienta redzes asumu. Izdrukā redzama pacienta acs refrakcija – plusi vai mīnusi, precīzs astigmātisma lielums un virziens. Tas speciālistam ļauj precīzi noteikt pacienta redzes kļūdu.

Biomikroskopija

Biomikroskopija ir viena no acu pamatizmeklēšanas metodēm, ko izdara ar spraugas lampu jeb biomikroskopu. Šajā ierīcē spēcīgs gaismas stars ir apvienots ar binokulāru mikroskopu, kas atrodas izmeklējamās acs augstumā. Biomikroskopiju galvenokārt izmanto acs priekšējā segmenta izmeklēšanai (plakstiņi, sklēra (acs baltums), konjunktīva (acs gļotāda), varavīksnene, lēca, radzene. Izmantojot speciālas lēcas iespējams izmeklēt arī stiklveida ķermeni un tīkleni.

OCT

OCT izmanto tīklenes stāvokļa novērtēšanai dažādu acu slimību gadījumos. OCT izmeklēšanas mērķis ir noteikt tīklenes patoloģiju, patoloģiskā perēkļa lielumu, apjomu, novietošanu un struktūru. Tas palīdz ne tikai diagnozes uzstādīšanai, bet arī novērošanai dinamikā un ārstēšanas rezultāta novērtēšanai.


Back to top