Poliklīnika

Ar rūpēm par iedzīvotāju veselību

E-pieraksts

Endoskopija

Centra poliklīnikā iespējams veikt sekojošus endoskopiskos izmeklējumus:

  • Gastroskopiju
  • Kolonoskopiju
  • Rektoskopiju

Gastroskopija ir augšējās endoskopijas metode gremošanas orgānu izmeklēšanā un ārstēšanā, ar kuras palīdzību var izmeklēt barības vadu, kuņģi un divpadsmitpirkstu zarnu “no iekšienes” un nepieciešamības gadījumā veikt dažādas diagnostiskas un ārstnieciskas darbības orgānu iekšienē. Ar gastroskopijas metodes palīdzību ispējams jau agrīnā stadijā diagnosticēt gremošanas sistēmas iekaisumus, čūlas un audzējus, kā arī uzsākt ārstēšanu.

Kolonoskopija ir augējās endoskopijas metode, ar kuras palīdzību var izmeklēt resno zarnu no iekšpuses, kas ļauj savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt resnās un taisnās zarnas slimības, tajā skaitā audzējus. Kolonoskopiju veic ar pirksta resnuma endoskopa palīdzību, kas tiek ievadīts taisnajā un resnajā zarnā. Lai izmeklējums būtu rezultatīvs, zarnai jābūt iztīrītai un labi caurskatāmai.

Rektoskopija ir taisnās zarnas izmeklēšana ar speciālu ierīci — rektoskopu (metāla caurule ar elektriskās gaismas avotu un optisku sistēmu). Rektoskopijas metode tiek izmantota, lai konstatētu hemoroidālās slimības, taisnās zarnas polipus, hronisku aizcietējumu radītas komplikācijas, anālas fisūras (plaisām un plīsumiem anālās atveres krokās) proktītus (tūpļa zarnas akūts iekaisums), paraproktītus (mīksto audu iekaisuma ap tūpļa zarnu), taisnās zarnas jaunveidojumus, fēču un gāzu nesaturēšanu, citas taisnās un resnās zarnas un to apkārtējo audu slimībās.

Poliklīnikas endoskopijas kabineta tālrunis: 654 05195


Back to top