Pateicoties ES Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. — 2020. gadam atbalstam, SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” sadarbībā ar vadošo partneri Kauņas Republikānisko slimnīcu īsteno projektu Nr.LLI-396 „Slimnīcu sadarbība, izveidojot efektīvu ķirurģisko pakalpojumu pārvaldību pārrobežu reģionā” (Hospitals for CBC).

Projekta aktivitātes ietvaros Daugavpils reģionālajā slimnīcā laika posmā no š.g.23.jūlija līdz 30.augustam notiks apmācības slimnīcas personālam – ārstiem, medicīnas māsām, māsu palīgiem un vispārējam personālam. Apmācību laikā plānots apskatīt dažādus aktuālus jautājumus, piemēram: kā sevi pasargāt no izdegšanas darbā, profesionālās izdegšanas sekas, kognitīvi biheiviorālās terapijas un transakciju analīzes metodes darbā ar izdegšanas sindromu, sadarbība kolektīvā, komunikācijas veidi un stili, laika plānošana, līderība, stratēģiskā plānošana, problēmu risināšana u.c. temati. Papildus teorētiskajām zināšanām personālam plānotas arī praktiskās nodarbības un komandu darbs. Kopumā plānots apmācīt 220 slimnīcas darbiniekus. Apmācību ciklu vadīs Daugavpils universitātes docents, Dr.psych. Vitālijs Raščevsks.

Pirmais apmācību cikls Daugavpils reģionālās slimnīcas personālam notika 2019.gada 23.jūlijā. dalībnieki ar patiesu interesi klausījās lekciju par emocionālās izdegšanas profilaksi, simptomiem, emociju dažādību, sociālo lomu ambivalenci u.c., kā arī izpildīja praktiskos uzdevumus un aktīvi iesaistījās diskusijās.

Sagatavoja projekta vadītāja L.Drozde

Oficiālā ES tīmekļa vietne: www.europa.eu

Programmas tīmekļa vietne: www.latlit.eu

Saite uz projektu: https://latlit.eu/lli-396-hospital-cooperation-in-creating-an-effective-surgical-services-management-in-the-cross-border-region-hospitals-for-cbc/

Par informācijas saturu pilnībā atbild SIA ”DRS”, un nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju

Projekts „Slimnīcu sadarbība, izveidojot efektīvu ķirurģisko

pakalpojumu pārvaldību pārrobežu reģionā”, Nr. LLI-396 (HOSPITALS FOR CBC)

SIA”DAUGAVPILS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

PERSONĀLA APMĀCĪBU NODARBĪBU

PLĀNS

N.p.k.

Kursu datumi

Temats

Pasniedzējs

Vieta un laiks

23.07.2019.

Izdegšana darbā, attīstība, izpausmes, fiziskie simptomi u.c. Kā pasargāties no „izdegšanas” darbā. Emocionālās izdegšanas profilakse. (Infekciozās emocijas, Sociālo lomu ambivalence).

26.07.2019.

Sadarbība kolektīvā. Cilvēks- palīgs. Medicīnas personālā palīgprofesiju  psiholoģiskie aspekti. Palīgprofesiju  psiholoģiskais atbalsts. Emocionālā inteliģence.

02.08..2019

Psiholoģiskā saskarsme: medicīnas darbinieks – pacients.

Vai mēs Jums esam nepieciešami? Medicīnas iestādes darbinieka profesionālā identitāte. Pirmā iespaida par cilvēku viedošanās shēmas.

06.08.2019.

Dzīve un nāve. Mana personīgā attieksme. Humānistiskā , uz personību virzīta pieeja psiholoģijā. Cilvēka vērtību sistēma.

09.08.2019.

Pašregulācijas mehānismi. Kritisko notikumu stresa debrīfings. Pamatprincipu apgūšana. refleksija kā uzvedības vadības pamats mijiedarbības procesā.

13.08.2019.

Konflikta avots medicīnā: Satraukums un agresija.

Ārstniecības  personāla emocijas- instruments pacienta ietekmēšanai. Konfliktu vadība. Konfliktogēni. Konfliktu regulācijas metodes.

16.08.2019.

Psihosomātika. Kā to izmantot ikdienas dzīvē un darbā. Psihosomatiskā ievainojamība. Problēmu risināšanas prasmes.

20.08.2019.

Stresa menedžments- ārstniecības personāla darbā. ‘’Labais’’ stress- „sliktais’’ stress.

Artterapija. Personīgo resursu meklējumos. Sintoniskais saskarsmes modelis. Komunikatora kompetences.

23.08.2019.

Laika menedžments. Tā ietekme uz darba kvalitāti. Laika un savu vērtību interpretācija (subjektīvais laiks).

27.08.2019.

Ķermeniski orientētas stresa prakses.   Fenomenoloģiskās un dinamiskās pieejas ķermeņa orientētā terapijā. Relaksācijas tehnikas.

Vasarnīcu iela 20, Daugavpils, SIA” DRS” Dzemdību nodaļas konferenču zāle

30.08.2019.

Organizācijas tēla veidošana, Stratēģiskā plānošana. Līderība. Vadītāja un līdera būtiskās atšķirības. Līderu svarīgākās īpašības. Organizācijas kultūra un stresa profilakse. Stratēģiskā plānošana.

Sagatavoja L.Drozde