Novērojams straujš pacientu skaita pieaugums, kuri vēršas ar traumām

Pēdējās dienās laika apstākļu dēļ ceļi un gājēju ietves pārvērtušās par slidotavām. Sakarā ar to ir novērojams straujš pacientu skaita pieaugums – divu brīvdienu laikā, 1. un 2. janvārī, Daugavpils reģionālās slimnīcas Uzņemšanas nodaļā vērsušies 105 cilvēki ar dažādām traumām. Starp traumām bija lūzumi (37 gadījumi), brūces (37 gadījumi), sasitumi (19 gadījumi) un apdegumi (1 gadījums). Kopumā 16 cilvēki tika hospitalizēti.
Jaunā gada svētki arī bija bagāti ar notikumiem – DRS Uzņemšanas nodaļā 30. un 31. decembrī vērsušies 64 cilvēki. Starp traumām bija lūzumi (19 gadījumi), brūces (37 gadījumi), sasitumi (5 gadījumi) un apdegumi (1 gadījums). Trīs cilvēki bija hospitalizēti.
Kopumā periodā no 30.12.2021. plkst. 08:00 līdz 02.01.2022. plkst. 08:00 DRS Uzņemšanas nodaļā vērsušies 169 pacienti.

Daži ieteikumi, lai pārvietošana slidenā laikā būtu drošākā:

• velciet neslīdošus apavus, nevelciet augstpapēžu kurpes;
• mēģiniet izvairīties no bīstamām vietām. Ja ledus “peļķei” nav iespējams apiet, pārvietojieties pa to ar maziem slīdošiem soļiem;
• esiet īpaši uzmanīgi uz brauktuvēm: nesteidzieties un nekādā gadījumā neskrieniet;
• centieties izvairīties no slīpām vietām;
• soli veiciet ar pilnu pēdu, kājām jābūt nedaudz atslābinātām ceļos;
• turiet rokas pēc iespējas brīvākas, mēģiniet nenēsāt smagas somas, neturiet rokas kabatās – tas palielina kritiena iespējamību;
• gados vecākiem cilvēkiem ieteicams izmantot spieķi ar gumijas galu.

Esiet piesardzīgi un izvērtējiet nepieciešamību iziet no mājām!