Lūdz atsaukties visu asinsgrupu donorus

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) un Daugavpils reģionālā slimnīca lūdz atsaukties visu asinsgrupu donorus.

Par donoru var kļūt, ja:

esi 18 – 65 gadus jauns;
sver ne mazāk par 50 kg;
dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;
esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;
esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
neesi nodevis asinis vismaz 9 nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums).

19. februārī, Valsts asinsdonoru centrā (VADC) atklātas jaunas iekārtas apvienotajiem B, C un HIV vīrusu izmeklējumiem molekulārā līmenī, kas garantēs vēl drošāku asins paraugu pārbaudi.

Zināmu laika periodu pēc inficēšanās cilvēks vēl neizjūt veselības izmaiņas, tāpēc donora asinis tiek izmeklētas ar molekulārām metodēm, nosakot hepatītu un HIV infekcijas vīrusu DNS vai RNS līmenī, kas inficēšanos ļauj atklāt ļoti agrīnā etapā.

Uzstādītā iekārta, COBAS6800, ir viens no vismodernākajiem vīrusu analizatoriem, kas, salīdzinot ar iepriekšējo sistēmu, ir aprīkots ar modernāku programmatūru, garantē augstāku testu jutību, kā arī ļauj vienlaikus izmeklēt lielāku paraugu skaitu.

Donorus gaidām pirmdienās,otrdienās, trešdienās un ceturtdienās Daugavpils reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā no pulksten 08:00-10:00, Viestura ielā 5, Centrā poliklīnikā.

Atgādinām, lai nodotu asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).

Aicinām asins donorus sekot līdzi jaunākajai informācijai VADC mājaslapā www.donors.lv vai sazināties, zvanot: 65405323.