DRS uzdevums pašreizējos apstākļos – nodrošināt pakalpojumus pilnā apjomā

30. septembrī valdība nolēma noteikt stingrākus Covid-19 piesardzības pasākumus Daugavpils teritorijā. Jauni ierobežojumi būs spēka no 1. līdz 14. oktobrim un ir saistīti ar to, ka Daugavpilī 29. septembrī novērots lokāls Covid-19 uzliesmojums.

Uz šo brīdi Daugavpils reģionālā slimnīca (DRS) ir nodrošināta ar individuāliem aizsardzības līdzekļiem un gatava turpināt sniegt visus pakalpojumus un nodrošināt pacientu aprūpi atbilstošā līmenī, apstiprināja DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs. Slimnīcas rīcībā ir 25 mākslīgas plaušu ventilācijas aparāti, Uzņemšanas nodaļā darbojas izolēts korpuss COVID-19 pacientu uzņemšanai ar 20 gultām.  Bijušajā Narkoloģijas uzņemšanas nodaļas izolatora telpās esošajā akūto ambulatoro pacientu Uzņemšanas posteņī, kur ir atsevišķa ieeja, ir izveidots visām mūsdienu prasībām atbilstošs izolators, ar divām atsevišķām telpām, katrā pa vienai gultai.  

DRS veikti iepirkumi un noslēgti līgumi, kas ļaus ārkārtas situācijās ātri saņemt visus nepieciešamos aizsarglīdzekļus. Saskaņā ar vadības rīkojumu iestādē tiek kontrolēti un palielināti aizsarglīdzekļu krājumi.

Ņemot vērā iepriekšējo plānveida pakalpojumu apjoma samazināšanos sakarā ar COVID-19 izplatību, DRS uzdevums ir maksimāli ilgi saglabāt iespēju saņemt visus slimnīcā sniedzamos pakalpojumus.

Pacientu uzņemšana slimnīcā ir nodrošināta tādā veidā, lai pacientu šķirošanas rezultātā mediķi var pieņemt lēmumu par pacienta izolēšanas nepieciešamību. Ja pacientam ir novērojami vīrusu slimību simptomi, viņu nogādā Plaušu slimību un centrā (18. Novembra ielā 311), kur aprīkoti speciālie boksi gadījumam, ja cilvēkam tiks apstiprināta COVID-19 saslimstība. Ja pacientu atveda uz slimnīcu ar citu slimību simptomiem, bet arī ir COVID-19 raksturīgi simptomi, pacients paliek DRS boksā līdz testa rezultāta saņemšanas brīdim, kur arī saņem atbilstošu ārstēšanu. Ja testa rezultāts ir negatīvs, pacients tiek pārcelts uz atbilstošu nodaļu, ja pozitīvs – jautājums tiek risināts individuālā kārtībā, ņemot vērā pacienta stāvokli un nepieciešamo ārstēšanu.

Pirms plānveida stacionēšanas visiem pacientiem tiek veikts COVID-19 tests. Uzņemšanas nodaļas un tās pakļautībā esošo posteņu darbinieki, kā arī Operāciju bloka, Reanimācijas nodaļas, Infekcijas nodaļas, Angiografijas un invazīvāskardioloģijas nodaļas u.c. personāls veic testus pirms darba maiņas.

Paliek spēkā aizliegums apmeklēt pacientus, ka arī stingri tiek ievērotas prasības lietot sejas aizsargmaskas, ievērot distanci un veikt dezinfekciju.

COVID-19 izplatīšanas laikā līdz 1.10.2020. DRS slimnīcā kopumā ārstējās 12 pacienti ar pozitīvu COVID-19. Lai arī turpmāk slimnīca spētu nodrošināt nepārtrauktu neatliekamo medicīnas palīdzību Daugavpils un reģiona iedzīvotājiem, aicinām visus ievērot valstī un pilsētā noteiktos ierobežojumus un noteikumus.

Sargāsim sevi un apkārtējos!

 

 


Back to top