DRS Sieviešu klīnikas ambulatorais kabinets: jaunas iespējas pacientēm

Daugavpils reģionālās slimnīcas Sieviešu klīnikā kopš 2017. gada darbojas ambulatorais ginekoloģijas kabinets. Pēc Sieviešu klīnikas vadītājas akušieres-ginekoloģes Diānas Pustovoitovas teiktā, šeit ierodas  gan grūtnieces, kuras ir uzskaitē, gan pacientes, kurām nepieciešama ginekoloģiskā izmeklēšana.

Ambulatorais kabinets tika izveidots, lai saglabātu pēctecību – paciente, kura šeit novērojas, var viegli ieplānot nepieciešamo palīdzības saņemšanu stacionārā, ja rodas šāda nepieciešamība. Šeit var griezties jebkura Latvijas sieviete, lai gan praksē, protams, pacienšu vidū lielākā daļa ir sievietes no Daugavpils. Tā vai citādi, iedzīvotājiem ambulatorās aprūpes iespēja ir izvēles paplašināšana. Vienas dienas laikā ambulatoro kabinetu apmeklē 10-16 sievietes, pateicoties tam, ka pieņem vairāki speciālisti – divi ginekologi un trīs speciālisti, kuri veic kolposkopiju.

Kolposkopija kabinetā tiek veikta 4 reizes nedēļā, izmantojot dārgo kolposkopu Olympus – aparātu dzemdes kakla patoloģiju izmeklēšanai, onkoloģijas agrīnai diagnosticēšanai. Jāatzīmē, ka Latgalē kolposkopija tiek veikta tikai DRS Sieviešu klīnikā.

Grūtniecēm, kuras plāno dzemdēt Daugavpilī, ambulatorā kabineta esamība liek justies ērtāk, pārliecinošāk  – viņas pierod pie šeit strādājošā personāla. Liela priekšrocība ir tā, ka visus pakalpojumus var saņemt vienā vietā, tāpēc tos ir viegli plānot – piemēram, grūtnieces var veikt nepieciešamās analīzes, iziet kardiotokogrammu (izmeklējums, kurš tiek nozīmēts vēl nedzimušā bērna sirdsdarbības diagnosticēšana). Ierodoties uz dzemdībām, sieviete neizjūt nevajadzīgu stresu.

Sieviešu klīnikas ambulatorajā kabinetā tiek apkalpoti arī mazuļi –  šeit tiek ņemtas analīzes jaundzimušo skrīningam, ja kāda iemesla dēļ tas nav izdarīts dzemdību namā. D. Pustovoitova ir pārliecināta, ka rūpēšanās par veselību ir tieši saistīta ar profilaksi – pārbaudi jāveic ik gadu, un hronisku slimību gadījumā tas jādara tik bieži, cik bieži noteicis ārsts.

Pierakstīties ambulatorajā kabinetā ir iespējams Centrālās poliklīnikas reģistratūrā-

zvanot pa tālruni: 654 22 419 .