DRS Ambulatorās pieņemšanas kabinets ir gatavs sniegt nepieciešamo palīdzību

Kopš 2017. gada Daugavpils reģionālās slimnīcas Sieviešu klīnikā ir atvērts Ambulatorais ginekoloģijas kabinets.
Sieviešu klīnikas vadītāja, dzemdību speciāliste-ginekoloģe Dr.Diāna Pustovoitova stāsta, ka Ambulatorās pieņemšanas kabinetā pieņem grūtnieces un ginekoloģiskus pacientus, tiek veikta kolposkopija, tiek veiktas arī nelielas ginekoloģiskas manipulācijas.

Ambulatorās pieņemšanas vada 4 ginekologi, no kuriem 2 pārvalda kolposkopijas metodi. Vidēji diennaktī kabinetu apmeklē līdz 20 pacientiem. Pierakstīties var caur Centrālās poliklīnikas reģistratūru, pierakstoties informēs arī par darba laikiem.
Kolposkopijai tiek izmantota dārga Olympusierīce, kas ļauj izmeklēt dzemdes kakla patoloģiju, veikt agrīnu onkoloģijas diagnostiku. Uz procedūras laiku Ambulatorais kabinets kļūst par kolposkopijas kabinetu.
Šis ir vienīgais kolposkopijas centrs Latgalē, kas sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus. Šeit var pieteikties pacienti ar ginekologa nosūtījumu, kuriem skrīninga ietvaros ir izmaiņas citoloģiskajā analīzē vai ginekologs pārbaudē konstatējis, ka dzemdes kakls izskatās izmainījies vai asiņains.
Kolposkopijas kabineta galvenais uzdevums ir padziļināta dzemdes kakla izmeklēšana. Kolposkopijas metode ir zelta standarts dzemdes kakla pirmsvēža stāvokļu izpētē, jo ļauj pareizi noteikt bojājuma pakāpi, kā arī noteikt turpmāko ārstēšanas taktiku.
Sieviešu klīnikas kolektīvs mīļi sveic visas sievietes Starptautiskajā sieviešu dienā un novēl sievietēm vienmēr rūpēties par savu veselību, būt laimīgām un mīlētām!


Back to top