Daugavpils reģionālajā slimnīcā pārtrauc plānveida operāciju veikšanu līdz 11. janvārim

Ar 21.12.2020. SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” pārtrauc plānveida operāciju veikšanu līdz 11.01.2021. Izņēmumi – onkoloģijas profila, lielo locītavu endoprotezēšanas operācijas un ķirurģiskās manipulācijas, kuru veikšanas laikā nav nepieciešama anesteziologa, reanimatologa un attiecīga profila vidējā medicīnas personāla iesaiste.   

Visiem pierakstītiem uz plānveida operācijām par izmaiņām tiks paziņots telefoniski.

Lēmums par pakalpojumu ierobežošanu tika pieņemts COVID-19 vīrusa infekcijas izplatīšanas novēršanai, lai slimnīca arī turpmāk spētu pilnvērtīgi un nepārtraukti nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, t.sk. cilvēkresursu nepietiekamības gadījumā nodrošinot 3 ITN vienību atsevišķo posteņu nepātrauktu darbu smago akūto pacientu plūsmu šķirošanai.

Līdz ar to plānveida īslaicīgas ārstēšanas nodaļa tiks pārveidota par atsevišķo vienību ar Covid-19 inficēto ķirurģisko pacientu specifiskās pēcoperācijas ārstēšanas nodrošināšanai. Plānveida īslaicīgas ārstēšanas nodaļas personāls nodrošinās ārstējoša ārsta nozīmētas ārstēšanas izpildi vidējā medicīnas personāla kompetences robežās.

Gadījumā, kad turpmākā specifiskā pēcoperācijas ārstēšana nav nepieciešama, ar Covid-19 vīrusa inficēto pacientu izrakstīs vai pārvedīs uz Plaušu slimību un tuberkulozes centra Covid-19 vienību.

Plānveida operāciju atcelšana ļaus nodrošināt 3 ITN vienību darbu, līdz ar to pilnībā atdalot smago pacientu plūsmas no Covid-19 pozitīviem smagiem pacientiem vai smagiem pacientiem, kuriem nav zināms testēšanas rezultāts, ka arī nepārtraukti nodrošināt ITN vienības ar 14 gultām darbību Plaušu slimību un tuberkulozes centrā.

Neviena slimnīcas nodaļa netiek slēgta.


Back to top