Daugavpils reģionālajā slimnīcā parādījies jauns rentgena aparāts

Daugavpils reģionālajā slimnīcā parādījies jauns, moderns rentgena aparāts. Tā parādīšanās slimnīcā ir unikāls notikums – tik modernizēta un moderna iekārta vēl nav pieejama nekur citur Baltijas valstīs.

Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs dr. Igors Gailevičs dalījās pārdomās un iespaidos par jauno rentgenu: “Jaunais rentgens ir nomainījis veco iekārtu, kas bija kļuvusi nelietojama. Tāpēc tika nolemts pilnībā modernizēt kabinetu – pateicoties tam, mēs saņēmām unikālu kabinetu, kurā atrodas divi rentgena aparāti, kuri darbojas paralēli viens otram.

Viens no tiem ir parastais rentgena aparāts, kurš tiek izmantots katru dienu, otrs ir specializēts, kuram ir gan parastā rentgena, gan fluoroskopijas funkcija. Fluoroskopijas funkcija ļauj, piemēram, ar kontrastu redzēt zarnu kustību dinamikā. Šis rentgens ļauj uzņemt garus, līdz 1,5 metru garus attēlus, kas ir ļoti labi traumatoloģijai. Šāds rentgens ļaus mums palīdzēt jebkuram pacientam – gan tiem, kas spēj patstāvīgi pārvietoties, gan guļošajiem pacientiem.

Vēl viena liela jaunās ierīces priekšrocība ir tā, ka tai ir minimāla radiācijas iedarbība uz pacientu. Šis rentgens ir gandrīz 10 reizes “mīkstāks” un rada mazāk starojuma nekā iepriekšējas paaudzes iekārtas”.

DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs pastāstīja, ka: “Jaunais rentgena aparāts tika iegādāts un nodots ekspluatācijā ERAF projekta ietvaros, kuru esam īstenojuši jau ilgu laiku. Tā bija viena no iekšējās loģistikas izmaiņu un plūsmu pārdales radioloģiskās diagnostikas ziņā neatņemamām sastāvdaļām.

Iepriekšējais aparāts, kas atradās telpā, kur tagad uzstādīts jaunais rentgens, tika pārvietots uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības klīniku, lai nodrošinātu akūtu rentgena plūsmu. Aparāti, kas atrodas otrajā stāvā, nodrošina pacientu kontroles izmeklējumus slimnīcā.

Lai samazinātu mūsu izmaksas par veco ierīču remontu un apkopi, tika nolemts panākt maksimālu jaunās ierīces noslogojumu, maksimāli centralizējot uz vienas iekārtas visas pacientu plūsmas, gan no stacionāra, gan ambulatorus, kas nodrošinātu tās visefektīvāko izmantošanu. Tika iegādāta kombinētā tipa iekārta, kas ietver ne tikai visa spektra rentgena izmeklējumus, bet arī fluoroskopiju, kas ir ļoti svarīga onkoloģisko slimību ārstēšanā. Iepriekš šim nolūkam izmantotā iekārta bija ļoti veca un pārsniedza visas iespējamās radiācijas devas, ko saņēma radiologi un radioloģijas asistenti.

Jaunā ierīce ļaus atslogot Operāciju bloka rentgena aparātus un novirzīt dažas manipulācijas uz jaunu rentgenu – piemēram, blokādes, kas tiek veiktas ar rentgena palīdzību. Tas palīdzēs pagarināt citu rentgena iekārtu kalpošanas laiku.

Vēlos atzīmēt arī lietošanas ērtumu – pateicoties savai motorizācijai, ierīce ļauj ērti un bez liekas noslodzes pozicionēt cilvēkus. Jaunā rentgena celšanas spēks ir 250 kilogrami.

Kā atzīmēja mūsu vadošie radiologi, kā arī uzņēmuma, no kura tika iegādāts rentgens, pārstāvji, šāda moderna rentgena aparāta nav nekur citur Baltijā”.

Jaunas rentgena iekārtas izmaksas ir 496 000 eiro ar PVN.