Ārsti tiek iepazīstināti ar jauno tromboelastometrijas iekārtu

Projekta “Kvalitatīvas medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošana, stiprinot institucionālo kapacitāti un sadarbību pārrobežu reģionā Zarasi – Daugavpils, Nr.LLI-224” ietvaros 7. Decembrī Daugavpils reģionālajā slimnīcā viesojās medicīnas zinātņu doktors Juliuss Ptašekas no Lietuvas. Šī bija pirmā no piecām projekta ietvaros plānotajām lekcijām sadarbībā ar projekta partneriem no  Zarasu primārās veselības aprūpes centra.

Juliuss Ptašekas iepazīstināja slimnīcas ārstus ar tromboelastometra ROTEM plašo pielietojumu un tromboelastometrijas globālajiem koagulācijas testiem. Šāda iekārta ir iegādāta Daugavpils reģionālajā slimnīcā pēc sadarbības līguma parakstīšanas ar Zarasu primārās veselības aprūpes centru 2017. gada 12. jūlijā.

Tromboelasometrs ir iekārta, kas ļauj ātri novērtēt pacienta stāvokli spēcīgas asiņošanas gadījumā, tādējādi  ļaujot precīzāk noteikt turpmāko terapiju. Iekārta ļauj precīzāk izvērtēt situācijas, kad jārīkojas nekavējoties, piemēram, kad iespējams nepieciešama asins pārliešana.  Šāda iekārta ļaus mediķiem ne tikai ātrāk noteikt veicamās manipulācijas, bet arī palīdzēs glābt vairāk pacientu.