Apmācības slimnīcas personālam 16.08.2019. „Psihosomātika. Kā to izmantot ikdienas dzīvē un darbā”

Kas ir dīvainā psihosomatika ar ko izskaidro tiks daudzas slimnības?????

Psihosomatika īpaši pievēršas cilvēka emocionālajam stāvoklim un tajā noritošajiem procesiem, caur kuriem tiešā veidā cilvēka centrālā nervu sistēma regulē ķermeņa iekšējo orgānu darbību – tātad nosaka ķermeņa veselības stāvokli.

Termins „psihosomatiskais traucējums” apzīmē psihisku faktoru radītu vai izsauktu ķermenisku saslimšanu vai tās saasināšanos šo faktoru darbības rezultātā.

Jau senā pagātnē bija zināms, ka smagas emocijas saārda ķermeni, kamēr patīkamās emocijas, piemēram, prieks, ir labās zāles, kas atveseļo, uzmundrina un spēcina.

Brīdī, kas stresa un neapmierinājuma kausiņš ir pilns un dvēsele to vairs nespēj izturēt, viss gāžas pāri malām un pirmais, kas cieš, ir fiziskais ķermenis.

Pats trakākais tas, ka ar laiku psihosomatiskās kaites (slimīgs stāvoklis bez jebkādām iekšējo orgānu izmaiņām) pārvēršas īstās kaitēs: cieš aknas, sirds, smadzenes. Šajā gadījumā tiešām jāpiekrīt, ka visas slimības sākas no nerviem. Tāpēc, ja “kaut kur kaut kas sāp”, bet “ārsts neko neatrod”, nevajag pašsajūtai atmest ar roku cerībā, ka viss pāries pats no sevis. Nepāries, būs tikai sliktāk, ja laikus katrs pats necentīsies atklāt problēmas cēloņus un neieviesīs korekcijas savā attieksmē pret dzīvi.

Ikdienas darba solī bieži aizmirstam par sevi, savu veselību, kaut arī esam mediķi. Tāpēc, projekta „Slimnīcu sadarbība, izveidojot efektīvu ķirurģisko pakalpojumu pārvaldību pārrobežu reģionā”, Nr. LLI-396 (HOSPITALS FOR CBC) aktivitātes ”Personāla apmācības’’ ietvaros š.g. 19.augustā esat laipni gaidīti dalībai apmācību ciklā” Psihosomātika. Kā to izmantot ikdienas dzīvē un darbā”, kā sevi pasargāt un atgūt spēkus un veselību.

Apmācības notiks Vasarnīcu ielā 20, Daugavpilī, Daugavpils reģionālās slimnīcas konferenču zālē (ieeja no Dzemdību nodaļas), sākums plkst.9.00.

Papildus informācija par apmācību plānu pieejama šeit: https://slimnica.daugavpils.lv/pateicoties-es-interreg-v-a-latvijas-lietuvas-parrobezu-sadarbibas-programmas-2014-2020-gadam-atbalstam-sia-daugavpils-regionala-slimnica-sadarbiba-ar-vadoso-partneri-kaunas-re/

Informācija par projektu pieejama šādos saitos:

Saite uz projektu: https://latlit.eu/lli-396-hospital-cooperation-in-creating-an-effective-surgical-services-management-in-the-cross-border-region-hospitals-for-cbc/

Programmas tīmekļa vietne: www.latlit.eu

Oficiālā ES tīmekļa vietne: www.europa.eu