Aicinām slimnīcas darbiniekus 27.08.2019. Daugavpils reģionālās slimnīcas projekta Nr. LLI 396 (Hospitals for CBC) ietvaros piedalīties “Ķermeniski orientētās stresa prakses” apmācībās un praktiskajās nodarbībās. Uz semināru lūdzu ierasties apģērbā, kurš ļautu brīvi izpildīt dažādus vingrinājumus.

Mūsdienās visiem ir zināmi darba spēju zuduma iemesli: daudzi darbinieki ir spiesti regulāri strādāt vairāk par 8 stundām, turklāt nereti darbs turpinās arī mājās un brīvdienās. Uzņēmumu vadība darbiniekiem nosaka pārmērīgi saspringtus darba izpildes termiņus. Tam vēl jāpievieno konkurences slodze un t.s. multitāskings (daudzu uzdevumu veikšana vienlaikus). Protams, katrā cilvēkā spriedzi pastiprina arī viņa paša gaidas no attiecībām un dzīves kopumā.

Tāpēc mūsu lielais jautājums – kā savlaicīgi sagatavoties šādai izdegšanas un depresijas epidēmijai, kas klusi izplatās sabiedrībā?

Aizvien skaidrāk pamanām, ka ikvienam mūsdienu cilvēkam ir jāatrod sava “izdzīvošanas stratēģija”, pretējā gadījumā nopietni psihes veselības traucējumi ir neizbēgami.

.Ķermeņa orientētas psihoterapijas mērķis, tāpat kā jebkura cita terapija, ir emocionālā un fiziskā komforta sasniegšana. Uz ķermeni orientēta psihoterapija ir terapeitiska prakse, kas ļauj strādāt ar savām problēmām un neirozi, izmantojot ķermeņa kontakta procedūras.

Uz ķermeņa orientēta psihoterapija palīdz:

-atjaunot kontaktu ar savu ķermeni, tā jutīgumu (kad ķermenis ir, bet cilvēks to nejūtas);

– novērst kavēšanos fiziskajā un garīgajā attīstībā (ķermenis, šķiet, ir iestrēdzis noteiktā vecumā un nevēlas augt);

-risināt problēmas ar emocionālu nelīdzsvarotību (grūtības ierobežot vai izteikt emocijas), sava tēla nepieņemšana, svara problēmas, dzīves stabilitātes trūkuma izjūtas, akūtas skumjas, bailes, pārguruma problēmas.

Ar ķermeni orientēta terapija palīdz ar daudzām citām psiholoģiskām un psihosomatiskām grūtībām.

Cerot uz tikšanos 27.08.2019.sākums plkst.9.00, Dzemdību nodaļas konferenču zāle.

Sagatavoja projekta vadītāja L.Drozde, livija.drozde@daugavpils.lv

Papildus informācija par apmācību plānu pieejama šeit: https://slimnica.daugavpils.lv/pateicoties-es-interreg-v-a-latvijas-lietuvas-parrobezu-sadarbibas-programmas-2014-2020-gadam-atbalstam-sia-daugavpils-regionala-slimnica-sadarbiba-ar-vadoso-partneri-kaunas-re/

Informācija par projektu pieejama šādos saitos:

Saite uz projektu: https://latlit.eu/lli-396-hospital-cooperation-in-creating-an-effective-surgical-services-management-in-the-cross-border-region-hospitals-for-cbc/

Programmas tīmekļa vietne: www.latlit.eu

Oficiālā ES tīmekļa vietne: www.europa.eu