8.jūnijā Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu uzsāk aprūpes nodaļa

8.jūnijā Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu sāk aprūpes nodaļa. Šis ir pansionātu un aprūpes centru sniegtajam līdzvērtīgs sociālais pakalpojums – nodrošināt aprūpi (ēdināšanu, higiēnu, sanitāro aprūpi, medikamentozās ārstēšanās kontroli, ko klientam noteicis ģimenes ārsts pirms uzņemšanas nodaļā, lai izvairītos no hronisko slimību saasināšanās utt.). Nodaļas darbinieki nodrošinās aprūpi cilvēkiem, pārsvarā gados veciem vai ar funkcionālām problēmām, kuri paši nevar palīdzēt sev vai kurus nevar pienācīgi aprūpēt viņu ģimenes locekļi un tuvinieki.

Nepieciešamība izveidot nodaļu ir saistīta ar šādu pakalpojumu akūtu trūkumu uz vienu iedzīvotāju. Tas radīja rindas specializētajos centros, kā arī palielinājās mūsu slimnīcas nodaļās “iestrēgušo” cilvēku skaits, kuri pēc visas nepieciešamās akūtās ārstēšanas beigām nevienam, izņemot mūsu iestādi, nav vajadzīgi un kuru radinieki atsakās vest mājās, jo nav iespējas nodrošināt pienācīgu specializētu aprūpi, bet pansionātos neņem vietas trūkuma dēļ.

Rezultātā šādi pacienti aizņem specializētās gultas akūto pacientu ārstēšanai paredzētajās nodaļās, līdz ar to samazinot mūsu spēju sadalīt pacientu plūsmas pa uzņemšanas dienām, kas pašreizējā situācijā palielina dažādu infekciju straujas izplatīšanās risku un palielinās kontaktpersonu skaits, ja vīrusi nonāk noteiktā nodaļā. Šādos gadījumos ārstniecības personas tiek noslogotas ar funkcijām, kuras nav tieši saistītas ar medicīnas nozari, kas liedz iespēju vairāk laika veltīt ārstniecības procesa nodrošināšanai.

Sākotnējā posmā plānots atvēlēt 30 gultasvietas, pārējais būs atkarīgs no pieprasījuma. Viena uzturēšanās diena aprūpes nodaļā izmaksās 16,50 eiro līdz diviem mēnešiem ieskaitot. Par ilgāku uzturēšanos vai avansa maksājumu uzreiz par ilgāku laiku, cena būs 14,00 eiro diennaktī.

Nodaļa tiks atvērta uz Plaušu slimību un tuberkulozes centra bāzes. Tā tiks pilnībā nodalīta no pacientu plūsmas no citām nodaļām, kurās pašlaik atrodas infekcijas slimnieki.
Aprūpes nodaļā var nokļūt, savlaicīgi piesakoties, zvanot pa tiešo slimnīcas sociālajiem darbiniekiem uz numuru 22547793. Pacientu pierakstīšana ārpus slimnīcas sāksies uzreiz pēc šīs iespējas nodrošināšanas visiem slimnīcas nodaļās “iestrēgušajiem” pacientiem. Uzņemšanas prioritātes ir šādas:

• Slimnīcas pacienti, kuriem tika nodrošināts viss nepieciešamais neatliekamās un turpmākās rehabilitācijas ārstēšanas komplekss;
  • Sociālā dienesta rindā stāvošie klienti uz Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālo centru;
  • Individuālais pieraksts.

Katrai pozīcijai papildus tiks piešķirta prioritāte, pamatojoties uz potenciālā klienta veselības stāvokli.