Māmiņu skola

No 2017. gada janvāra SIA ”Daugavpils reģionālā slimnīca” dzemdību nodaļā tiek atklāta māmiņu skola, kas paredzēta topošajām māmiņām un tētiem. Māmiņu skola tiek veidota no 6 nodarbībām, kas paredzētas dažādos grūtniecības laikos. Lekcijas dod ieskatu grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību norisē, ļauj iegūt zināšanas par procesu norisi  un psiholoģisko sagatavošanu dzemdībām un mātes lomai.

Nodarbību tēmas:

● Grūtniecības fizioloģija. Grūtnieces uzturs, higiēna, seksuālā dzīve, fiziskie vingrinājumi. (Lekcija paredzēta grūtniecības perioda sākumā no 12. grūtniecības nedēļas)

● Dzemdību priekšvēstneši. Kas jāņem līdzi uz dzemdībām. Psiholoģiskās pārmaiņas pirmsdzemdību periodā. Tēva loma dzemdībās. (Lekcija paredzēta ap 30-32. grūtniecības nedēļām)

● Dzemdību norise. Pozas un elpošana dzemdībās. (Ap 32-34 grūtniecības nedēļu)

● Krūts barošana. (Ap 32-34 grūtniecības nedēļu)

● Pēcdzemdību perioda norise. (Ap 32-34 grūtniecības nedēļu)

● Psiholoģiskā sagatavošana dzemdībām un mātes lomai. Nodarbība ar psihologu. (Ap 32-34 grūtniecības nedēļu)

● Bērna aprūpe mājās.

Māmiņu klubs – interaktīva diskusija kopā ar pediatru, kurā māmiņas var piedalīties kopā ar bērniņiem, apspriest jautājumus savā starpā un uzdot jautājumus pediatram. (Pēc izrakstīšanās no dzemdību nodaļas)

● Ģimeņu psiholoģiskā konsultēšana.

Nodarbības notiek bez maksas.

Pieteikšanās pa telefonu: 65405384 , 28246885